Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło przy APwSz
ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

 
SPOTKANIE WIGILIJNE

Dzień 15 grudnia 2022 r. zapisze się w kronice Koła. Po dwuletniej przerwie związanej z pandemią, Kierownictwo Wyższej Szkoły Policji oraz Zarząd Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych przy WSPol, w Szczytnie zorganizowały świąteczne spotkania opłatkowe. Pierwsze, na które zostali zaproszeni przedstawiciele z Koła SE i RP oraz w godzinach późniejszych spotkanie emerytów. W spotkaniu uczelnianym środowisko emerytów i rencistów policyjnych reprezentowali Prezes Ryszard Gidziński, Stanisław Stefanowicz i Sławomir Miszkiewicz ( szczegóły na oficjalnej stronie WSPol).

 

Otwierając popołudniowe spotkanie emerytów, Prezes Zarządu Koła kol. Ryszard Gidziński serdecznie powitał wszystkich przybyłych emerytów i zaproszonych gości, a szczególnie kierownictwo uczelni w osobach: Komendanta – Rektora Panią nadinsp. dr hab. Iwonę Klonowską, Zastępcę Komendanta – Prorektora insp. dr Andrzeja Żylińskiego, Kanlerza Uczelni Panią insp. Agnieszkę Leszczyńską oraz wieloletniego Kapelana Uczelni Prof. dr hab. Edwarda Wiszowatego, który przedstawił teorię powstania i znaczenie obchodów świąt Bożego Narodzenia. Po wystąpieniu kapelana, głos zabrała Pani Komendant Rektor, która w serdecznych słowach podziękowała za zaproszenie i oświadczyła, że jest jej bardzo miło gościć wśród emerytów byłych pracowników Uczelni, przedstawiając jednocześnie plany i zamierzenia co do dalszego jej rozwoju. Po wystąpieniach uczestnicy spotkania składali sobie życzenia świąteczne i noworoczne oraz spożywali przygotowane przez Sekcję Żywnościową dania wigilijne.

 

Spotkanie przebiegało w miłej, rodzinnej i ciepłej atmosferze.

Galeria zdjęć

Tekst: Gidziński, Wnukowicz,

Foto: Wnukowicz, Stefanowicz

 
TAŃCE

TAŃCE

„Taniec daje radość

Tańcząc czujemy, że żyjemy

Taniec to ruch, a ruch to życie”

Skończyło się lato. Nadchodzą długie, szare, jesienne dni. W celu rozweselenia, a jednocześnie podsumowania półrocznej pracy od wznowionej działalności po dwuletnim okresie pandemii, Zarząd Koła SE i RP w dniu 14 października br. zorganizował spotkanie integracyjne, które otworzył Przewodniczący Koła Ryszard Gidziński. Zabawa odbyła się w restauracji „Zacisze” w Szczytnie. Muzyką zajmował się DJ Sławek członek Zarządu Koła.

Towarzystwo intensywnie dyskutowało m.in. o minionym okresie pandemicznym i przyszłym mającym wpływ na działalność Koła. W wystąpieniu R. Gidziński oświadczył, że planowana jest wycieczka 2-3 dniowa na Podlasie. Ten temat wzbudził duże zainteresowanie. Miejmy nadzieję, że nic nam w przyszłości nie przeszkodzi w realizacji wycieczki.

Po skończonych tańcach uczestnicy wracali zadowoleni i proponowali powtórkę takich zabaw. Do zobaczenia na podobnych imprezach.

galeria zdjęć

Tekst i zdjęcia

Zdzisław Wnukowicz

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3

Stworzone dzięki Joomla!