SPOTKANIE WIGILIJNE

„ Świąt prawdziwie świątecznych, ciepłych w sercu, zimowych na zewnątrz, jaśniejących pierwszą gwiazdką, co daje nam nadzieję na następny rok.”

Tradycyjnie i świątecznie w dniu 19 grudnia 2019 r Zarząd Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych przy WSPol. w Szczytnie zorganizował spotkanie wigilijne członków koła i zaproszonych gości. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz szkoły Komendant - Rektor insp. dr hab. Marek Fałdowski i Zastępca Komendanta - Prorektor mł. insp. dr Anna Świerczewska - Gąsiorowska i Przewodniczący NSZZP w WSPol. mł. insp. dr Aleksander Babiński.

Spotkanie otworzył Wojciech Ostrycharz, zastępca Prezesa Zarządu, który powitał zebranych i przedstawił gości, a następnie ksiądz prof. dr hab. Edward Wiszowaty, po krótkim wigilijnym powitaniu, częstował i łamał się opłatkiem ze wszystkimi obecnymi na spotkaniu.

Komendant - Rektor szkoły dziękując za zaproszenie, przywitał wszystkich i złożył w imieniu kadry szkoły życzenia świąteczne. Zebrani łamiąc się opłatkiem, składali życzenia świąteczno - noworoczne. W trakcie poczęstunku kawą, herbatą, ciastem i owocami, wspominano poprzednie spotkania, wspominano minione lata oraz tych, których już zabrakło. Całość spotkania była „okraszona” pastorałkami i kolędami w wykonaniu chóru „Mazury”.

Do siego roku i następnego spotkania w niezmienionym składzie.

Tekst i zdjęcia

Zdzisław Wnukowicz