BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ W ZGODZIE Z NATURĄ

„ Patrzeć na ten cud natury, na tę wodę i lasy piękne są nasze mazury, wrócę jeszcze tu na wczasy…”

Zarząd Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych przy WSPol. W Szczytnie w dniu 04-09-2022 zorganizował wycieczkę statkiem po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Wycieczkę rozpoczęto w Rucianem Nida płynąc do Mikołajek. Trasa prowadziła przez jezioro Bełdany, śluzę Guzianka, jezioro Guzianka Mała, Guzianka Duża, Mikołajskie i Śniardwy. W Guziance przepływaliśmy przez śluzę komorową pokonując różnicę ponad 2 m poziomu wody. Należy nadmienić, że jezioro Bełdany jest otoczone Puszczą Piską, która pokazuje swoją naturę i bogactwo przyrody Mazur. Po przybyciu do Mikołajek był czas do chwili powrotu na zwiedzenie miasta i spożycie posiłku.

W spotkaniu integracyjno - szkoleniowym wzięło udział 50 osób. W trakcie drogi do Mikołajek kolega Andrzej Sznarkowski przeprowadził szkolenie na temat bezpiecznego zachowania nad wodą. Pogoda była wymarzona na taką wycieczkę, było ciepło i słonecznie. Uczestnicy bawili się dobrze, humory dopisywały i była możliwość prowadzenia rozmów po okresie covidowym, który nie pozwalał na cykliczne spotkania. Z rozmów wynikało, że wycieczka spełniła oczekiwania i uczestnicy oczekują więcej tego typu imprez.

Chcemy serdecznie podziękować dla kierownictwa szkoły za przychylność w korzystaniu z transportu na niniejszą wycieczkę.

Do ponownego zobaczenia na imprezach organizowanych przez Koło.

Zdjęcia i tekst

Zdzisław Wnukowicz