SPOTKANIE WIGILIJNE

Dzień 15 grudnia 2022 r. zapisze się w kronice Koła. Po dwuletniej przerwie związanej z pandemią, Kierownictwo Wyższej Szkoły Policji oraz Zarząd Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych przy WSPol, w Szczytnie zorganizowały świąteczne spotkania opłatkowe. Pierwsze, na które zostali zaproszeni przedstawiciele z Koła SE i RP oraz w godzinach późniejszych spotkanie emerytów. W spotkaniu uczelnianym środowisko emerytów i rencistów policyjnych reprezentowali Prezes Ryszard Gidziński, Stanisław Stefanowicz i Sławomir Miszkiewicz ( szczegóły na oficjalnej stronie WSPol).

Otwierając popołudniowe spotkanie emerytów, Prezes Zarządu Koła kol. Ryszard Gidziński serdecznie powitał wszystkich przybyłych emerytów i zaproszonych gości, a szczególnie kierownictwo uczelni w osobach: Komendanta – Rektora Panią nadinsp. dr hab. Iwonę Klonowską, Zastępcę Komendanta – Prorektora insp. dr Andrzeja Żylińskiego, Kanlerza Uczelni Panią insp. Agnieszkę Leszczyńską oraz wieloletniego Kapelana Uczelni Prof. dr hab. Edwarda Wiszowatego, który przedstawił teorię powstania i znaczenie obchodów świąt Bożego Narodzenia. Po wystąpieniu kapelana, głos zabrała Pani Komendant Rektor, która w serdecznych słowach podziękowała za zaproszenie i oświadczyła, że jest jej bardzo miło gościć wśród emerytów byłych pracowników Uczelni, przedstawiając jednocześnie plany i zamierzenia co do dalszego jej rozwoju. Po wystąpieniach uczestnicy spotkania składali sobie życzenia świąteczne i noworoczne oraz spożywali przygotowane przez Sekcję Żywnościową dania wigilijne.

Spotkanie przebiegało w miłej, rodzinnej i ciepłej atmosferze.

Tekst: Gidziński, Wnukowicz,

Foto: Wnukowicz, Stefanowicz